Pożyczanie gotówki przez internet
Jak podaje tygodnik Angora, Polacy coraz chętniej pożyczają pieniądze przez Internet. Według obliczeń Związku Firm Pożyczkowych w bieżącym roku kwota pożyczek udzielonych online sięgnie blisko 2 miliardów złotych.
Taka forma pożyczania pieniędzy robi się coraz bardziej popularna wśród młodych ludzi, którzy nie mogą liczyć na pożyczkę z banku lub którzy ze względu na liczne formalności nie chcą przechodzić skomplikowanego procederu w oddziałach bankowych.
Firmy oferujące pożyczki w sieci gwarantują swoim klientom minimum formalności i błyskawiczny przelew środków pieniężnych. Wszystko odbywa się sprawnie, bez konieczności wychodzenia z domu.
Modę na pożyczanie w sieci podtrzymują same firmy pożyczkowe, które wobec coraz większej konkurencji, obniżają ceny swoich usług lub wprowadzają do swej oferty opcję pierwszej pożyczki za darmo.
Najczęstszą przyczyną pożyczania w sieci jest brak odpowiedniej ilości środków pieniężnych na przetrwanie całego miesiąca, nagła i nieprzewidziana sytuacja życiowa, ale również dodatkowa zachcianka klienta. Po pożyczkę najchętniej sięgają studenci, osoby zatrudnione na tzw. umowy śmieciowe, lub te, które nie mogą przedstawić zaświadczenia o dochodach.
Nie każdy zainteresowany pożyczką może ją otrzymać. Ponad połowa wniosków jest odrzucana. Głównym kryterium oceny zdolności kredytowej jest weryfikacja aktywności klienta na portalach zakupowych i społecznościowych, które na dobre zagościły w życiu przeciętnego obywatela i są rzetelnym źródłem informacji o potencjalnym kliencie.
Kwoty pożyczanych w sieci pieniędzy kształtują się na poziomie około 1000 złotych. Cena takiej usługi waha się od 90 do 200 złotych w zależności od firmy. Pożyczone w ten sposób pieniądze przeznaczane są na różne cele, zazwyczaj na zaspokojenie podstawowych potrzeb i wydatków.
Rynek usług rośnie w siłę. Polacy, choć nieufni po wielu aferach i skandalach w sektorze pożyczkowym, pożyczają przez Internet coraz odważniej. Obecnie jest to około 750 tysięcy klientów.
Tagi: trendy